Šťastné deti, šťastní rodičia

Kniha Šťastné deti, šťastní rodičia

Podrobnosti

Autor: Sue Beever
Väzba: brožovaná
Počet strán: 248
Rozmer: 219 x 154 mm
Hmotnosť: 433 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-970884-3-9
Rok vydania: 2016

Cena 16,00 €
KÚPIŤ

O knihe

Každé dieťa, každá situácia v rodine je odlišná a rodičovstvo je cesta neustálej zmeny. Neexistujú žiadne správne odpovede alebo riešenia, je len to, čo funguje vám a vašej rodine. Táto kniha vám poskytne komplex praktických NLP nástrojov a metód, ktoré sú dostatočne variabilné, aby pokryli všetky problémové situácie. Rovnomerne sa zameriava na potreby vás – rodičov, ako aj na potreby vašich detí. Pomôže vám zaistiť hladký priebeh rodinného života, porozumieť svojim deťom, účinnejšie podporiť a povzbudiť svoje deti v ich rozvoji. Pomôže vám tiež rozpoznať a uspokojiť svoje vlastné potreby tak, aby ste mohli byť vynaliezavejší v rodinnom živote, aby ste sa cítili sebaistejšie a pozitívnejšie a aby ste si mohli častejšie a s radosťou užívať to, že ste rodičom.

Úryvok z knihy

Práve sme skončili večerné kúpanie. Dcéra sa hrala vo vani a nechcela ísť von, tak som jej dala posledné dve minúty a upozornila ju, že potom už pôjde z vane. Po dvoch minútach som začala vylievať a upratovať nádobky, s ktorými sa hrala a ukladala som ich na okraj vane. Keď som však vytiahla zátku, začala hádzať nádobky naspäť do vody! V tom momente som si jej správanie vysvetlila ako očividný vzdor. Už-už som išla vybuchnúť, keď som si uvedomila, že je to iba moje vysvetlenie jej správania. Možno sa mýlim... pomyslela som si a nie práve prívetivým tónom som sa spýtala: „Čo sa snažíš urobiť?“ 
Odpovedala mi: „Čistím nádobky od peny.“ Hoci som jej odpovedi najprv nechcela veriť a považovala som ju skôr za taktiku, ako zostať dlhšie vo vani, už som si nemyslela, že mi chcela vzdorovať. Namiesto toho, aby som sa na ňu rozčúlila, povedala som jej, aby rýchlo vypláchla nádobky a vyliezla z vane, čo aj urobila. 
Mohla som sa na ňu rýchlo nahnevať. Bol večer, bola som unavená a hladná. Situácia sa mohla vystupňovať natoľko, že by som sa prestala ovládať. Vďaka tomu, že som si uvedomila, aký predpoklad som si vytvorila o jej správaní, a že som sa nezabudla opýtať, o čo sa snaží, moje napätie povolilo. Umožnilo mi rozumne a pokojne rozmýšľať a uložiť deti na spánok bez problémov a v dobrej nálade.