Buďte šťastnějším rodičem s NLP

Kniha Buďte šťastnějším rodičem s NLP

Podrobnosti

Autor: Judy Bartkowiak
Väzba: brožovaná
Počet strán: 256
Rozmer: 145 x 210 mm
Hmotnosť: 267 g
Jazyk: český
ISBN: 978-80-970884-9-1
Rok vydania: 2018 

Cena 16,00 €
KÚPIŤ

O knihe

Mnohým rodičom sa nedarí primerane reagovať na rastúce požiadavky, tlaky a emocionálne potreby svojich detí. Ako ste na tom vy? Nachádzate sa v situácii, keď vám doterajší prístup vo výchove už nefunguje? Možno je čas na zmenu -zmeniť svoj postoj a porozumieť vyhroteným situáciám je jeden z kľúčov k dôveryhodnému a láskyplnému vzťahu s dieťaťom. Očakávať, že sa vaše dieťa zmení, nestačí.

Témy v knižke vás prevedú problémami, akými sú zvládnutie konfliktu, delegovanie úloh, komunikácia s tínedžermi, či zvládnutie zmeny a s tým súvisiaci strach a úzkosť, napríklad pri zmene školy, bydliska či strany blízkeho človeka a zároveň vás naučia ako ich zvládnuť čo najlepšie.

Úryvok z knihy

Propojte se s nimi 
Většina teenagerů nemá ráda, když se kolem nich jejich rodiče stále motají, ale obvykle se najde jedna nebo dvě činnosti, které můžete dělat společně, třeba jít na fotbalový zápas, do kina, do restaurace nebo nakupovat. Prostě potřebujete možnost, kdy si jen tak popovídat, aniž by hrozilo, že dojde ke konfliktu. 

Příklad:
Zjistila jsem, že se dá s teenagery dobře povídat během jízdy autem. Nevidíme si vzájemně do tváře, jedeme po silnici, kde je toho spoustu k vidění a jde mluvit o citlivých tématech, protože váš potomek může zírat z okna a možná i odpovídat upřímněji, než kdyby seděl čelem k vám. Můj starší syn si hodně hlídá své soukromí, ale když h někam vezu autem, vždycky zjistím, čím vším se právě teď zabývá. Kdybych se ho zeptala doma nad šálkem čaje, zarytě by mlčel a odsekával by "no jo". A já bych se nic nedozvěděla. 

O autorovi

Judy Bartkowiak je NLP Master Practitioner a NLP Business Practitioner. Pracuje s deťmi veľa rokov v roli matky, vychovávateľky v materskej škole a bádateľa prostredníctvom vedenia sedení cieľových skupín i rozhovorov s matkami a deťmi.
"My sme pre deti vzorom, takže keď sa pozeráme na ich správanie, vidíme seba samých, bez prikrášľovania. Až keď som objavila NLP som zistila, že akékoľvek zmeny, ktoré očakávame od svojich detí, musia začať nami – rodičmi. A to bol dôvod, prečo som túto knihu napísala.